PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=141019}

Goście

Stridulum
5,3 155
ocen
5,3 10 1 155

Goście
powrót do forum filmu Goście

OPIS FILMU

ocenił(a) film na 5

W prologu filmu dowiadujemy się, że tysiące lat temu na Ziemię uciekł międzygalaktyczny przestępca Satin, ścigany przez komandora Jahve. Satin zmarł, ale spłodził wcześniej potomstwo z ziemskimi kobietami. Jego geny obecne są u ludzi do dziś – dzieci takie dysponują niezwykłymi mocami fizycznymi i psychicznymi. Nad ich bezpieczeństwem czuwa potężne tajne stowarzyszenie. Współczesna Atlanta. Barbara Collins (Joanne Nail) jest zamożną kobietą, samotnie wychowującą dwunastoletnią córkę Cathy (Paige Conner). Kochanek Barbary, Raymond Armstead (Lance Henriksen) nalega na małżeństwo, ale rozczarowana poprzednim małżeństwem kobieta nie chce się zgodzić. Nieoczekiwanie w otoczeniu Cathy zaczynają się mnożyć tajemnicze śmiertelne wypadki. Gdy na przyjęciu urodzinowym Cathy Barbara zostaje postrzelona i ląduje na wózku inwalidzkim, Cathy zaczyna interesować się doświadczony detektyw policyjny Jake Durham (Glenn Ford). Równocześnie z Polski przybywa tajemniczy Jerzy (John Huston), którego obiektem zainteresowania jest również Cathy. Wkrótce staje się jasne, że dziewczynka nie do końca jest z tego świata – ale na pewno nie jest aniołem…

ocenił(a) film na 4
marek_misiak

W wersji, którą oglądałem (amerykański VHS) nie było opisanego przez Ciebie prologu.

ocenił(a) film na 5
Malignus

Ja oglądałem wersję w języku angielskim z czołówką również w tym języku (reżyser podpisany był pseudonimem Michael J. Paradise). Prolog następował przed czołówką. Wersja, którą posiadam trwa 1:44 i nie posiada żadnych oznaczeń co do tego, w jakim kraju jest przeznaczona do dystrybucji.

ocenił(a) film na 4
marek_misiak

Moja wersja trwa 1:30 i zaczyna się od słów "Has it happened again? Her name is Cathy Collins and she'll be 8 years old". A potem już wchodzi muzyczka i kolejne dialogi są dopiero przy meczu koszykówki. Dobrze wiedzieć, że moja wersja jest pocięta i dzięki za wrzucenie tego opisu tutaj, bo z nim film ma więcej sensu. Nie żeby to jakoś szczególnie polepszało jego odbiór, czy coś...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones